Polecane książki

W tym dziale znajdują się informacje na temat książek, które wydają mi się ciekawe. Na liście są książki psychologiczne i terapeutyczne, lecz nie tylko. Swoje miejsce ma także literatura piękna, podróżnicza, filozoficzna czy socjologiczna. 

  • Inteligencja emocjonalna. Jak panować nad uczuciami

    Inteligencja emocjonalna jest umiejętnością nazywania i właściwego rozpoznawania emocji - zarówno własnych, jak i innych. O tej ważnej umiejętności i o tym, jak ją w sobie rozwijać, w interesujący sposób pisze Justyna Tomczyk w poradniku "Inteligencja emocjonalna. Jak panować nad uczuciami". 

  • Belgijska melancholia

    Belgia to mały kraj. Niewiele o nim wiemy. Najczęściej mówimy o Brukseli w kontekście Unii Europejskiej. Tymczasem Belgia to kraj o ciekawej, często trudnej historii. Kraj najlepszej na świecie czekolady. Kraj dwóch narodów - Walonów i Flamandów - i dwóch języków. Wreszcie kraj, którego obywatele noszą na głowie czapki niewidki - o tym, co to dokładnie oznacza, przeczytacie w "Belgijskiej melancholii" Marka Orzechowskiego. 

  • Malarz świata ułudy

    Japonia po II wojnie światowej. Czas porządkowania życia i rozliczania się z przeszłością. W powieści Kazuo Ishiguro obserwujemy to rozliczanie się z perspektywy Masuji Ono - malarza, którego młodość przypadła na okres przedwojenny. Po wojnie - w której stracił syna - staje przed koniecznością zrewidowania swojego życia. Proces ten nie jest łatwy.